0,00 zł

Słownik osuszaczy kondensacyjnych

2017-11-29
Słownik osuszaczy kondensacyjnych

Stworzyliśmy dla Państwa słownik osuszaczy kondensacyjnych! Zestawiliśmy w nim najczęściej zadawane przez was pytania - sprawdźcie najbardziej nurtujące pytania naszych klientów odnośnie osuszaczy powietrza.
Najlepszym sposobem pozbycia się zbyt wysokiej zawartości wody w powietrzu jest użycie osuszaczy powietrza. 

Do czego służą osuszacze?
Osuszacze służą do obniżania zawartości wody w powietrzu, a tym samym do osuszania przedmiotów przebywających w jego atmosferze.

Jak długo trwa osuszanie?
Czas osuszania zależy od wielu czynników, z których najważniejsze to temperatura i wilgotność powietrza, kubatura pomieszczenia, wydajność osuszacza oraz zyski wilgoci. Wszystko to powoduje, że czas potrzebny na osuszenie jest dość trudny do oszacowania i w zależności od sytuacji może zając od kilku godzin do nawet kilku dni.

Co trzeba zrobić, aby osuszanie było najbardziej efektywne?
Efektywność osuszacza można zwiększyć przez ustawienie go na środku osuszanego pomieszczenia. Obrabiane powietrze powinno mieć możliwość przepływu po całym pomieszczeniu. Zobacz: zasady eksploatacji osuszaczy powietrza.

Czy osuszacz wyłączy się automatycznie po osiągnięciu wskazanych/oczekiwanych parametrów?
Osuszacz wyposażony w higrostat, wyłącza się automatycznie po osiągnięciu ustawionej wilgotności powietrza. Warto odczekać pewien czas, ponieważ zyski wilgoci mogą spowodować wzrost wilgotności powietrza. W takiej sytuacji, higrostat włączy ponownie urządzenie.

Co to jest higrostat?
Higrostat, jest elementem automatyki służącym do sterowania pracą osuszacza. Jego zadanie polega na wyłączaniu urządzenia w momencie, kiedy wilgotność powietrza osiągnie ustawioną wartość.

Dlaczego tak mało skrapla?
Wydajność osuszacza kondensacyjnego zależy od parametrów obrabianego powietrza. Spadek jego temperatury powoduje obniżenie wydajności układu chłodniczego urządzenia. Dlatego ilość wody, która może zostać wykroplona jest mniejsza. Wpływ na obniżenie wydajności urządzenia ma również praca z zanieczyszczonym filtrem powietrza lub wymiennikami ciepła. Nie bez znaczenia jest też nieprzestrzeganie instrukcji obsługi.

Jak dobrać najlepiej osuszacz?
Najlepszym, ale zarazem najbardziej skomplikowanym sposobem doboru osuszacza jest obliczenie zysków wilgoci, co umożliwia określenie jego wydajności. Możliwy jest również dobór na podstawie wykresów obrazujących charakterystykę pracy urządzenia. Znając temperaturę i wilgotność powietrza w jakich chce się stosować urządzenie można dobrać osuszacz, którego wydajność będzie satysfakcjonująca.

Czy można osuszać kilka pomieszczeń jednocześnie?
Jednoczesne osuszanie kilku pomieszczeń jest możliwe, jednak lepsze i szybsze efekty daje osuszanie każdego pomieszczenia osobno.

Gdzie najlepiej ustawiać osuszacz?
Najbardziej optymalnym miejscem ustawienia osuszacza kondensacyjnego jest środek pomieszczenia.

Czy można wietrzyć/wentylować osuszane pomieszczenie?
Osuszacze kondensacyjne przeznaczone są do osuszania pomieszczeń zamkniętych, dlatego nie mogą one być wietrzone ani wentylowane w czasie pracy urządzenia.

Czy można ogrzewać osuszane pomieszczenie?
Osuszane pomieszczenie można dodatkowo ogrzewać. Nie wolno jednak przekraczać zakresu temperatur, w których urządzenie może być użyte. Należy również zwrócić uwagę na to aby, źródło ciepła nie było skierowane w kierunku osuszacza oraz znajdowało się od niego w odpowiedniej odległości.

Czy osuszacz zmienia temperaturę w osuszanym pomieszczeniu?
Osuszacze kondensacyjne powodują wzrost temperatury powietrza w pomieszczeniu. Zależy to od temperatury, kubatury pomieszczenia oraz czasu pracy urządzenia. Powietrze wylatujące z osuszacza może być cieplejsze o 3-8°C.

Czy woda ze zbiornika skroplin może się przelać?
Osuszacze wyposażone są w układy, które przerywają ich pracę w momencie zapełnienia zbiornika skroplin. Dzięki temu nie dochodzi do przelania wody. Jak często należy opróżniać zbiornik skroplin? Konieczność opróżnienia zbiornika skroplin jest alarmowana przez urządzenie. Co się stanie jeśli dobierze się urządzenie o zbyt małej wydajności? Zastosowanie urządzenia o zbyt małej wydajności spowoduje znaczne wydłużenie czasu i wzrost kosztu osuszania. Może również uniemożliwić osiągniecie wartości niższych niż 50% wilgotności względnej.

Co się stanie jeśli dobierze się urządzenie o zbyt dużej wydajności?
Wybór zbyt dużego urządzenia może spowodować, niepotrzebny wzrost kosztów jego zakupu oraz niewykorzystywanie pełnych możliwości urządzenia. Przewymiarowanie urządzenia daje jednak pewien margines bezpieczeństwa co umożliwi jego zastosowanie w większych pomieszczeniach.

Jaki jest optymalny zakres wilgotności w miejscach przebywania ludzi?
Za zakres wilgotności względnej zapewniającej komfort klimatyczny najczęściej przyjmuje się przedział 30÷65%. Jednak za najbardziej optymalny uznaje się zakres 40-50%.


Pokaż więcej wpisów z Listopad  2017

Nowości

Osuszacz powietrza Master DH 62

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 62
6 792,00 zł
5 521,95 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 92

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 92
9 324,00 zł
7 580,49 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 26

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 26
4 849,00 zł
3 942,28 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 44

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 44
6 499,00 zł
5 283,74 zł netto
Bestseller

Osuszacz powietrza Master DH 752 P

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 752 P
3 676,00 zł
2 988,62 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 721 P

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 721 P
1 769,00 zł
1 438,21 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 732 P

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 732 P
2 529,00 zł
2 056,10 zł netto

Osuszacz powietrza Master DH 720 P

MASTER
Osuszacz powietrza Master DH 720 P
1 488,00 zł
1 209,76 zł netto
pixel