0,00 zł

Dobór klimatoraKlimatyzery Master schładzają powietrze wykorzystując prosty i naturalny proces odparowywania wody.

Woda pobierana ze zbiornika przez pompę zwilża duży filtr celulozowy, przez który za pomocą wentylatora o wysokiej wydajności tłoczone jest równocześnie powietrze. Odparowująca z powierzchni filtra woda obniża jego temperaturę o kilka stopni, dzięki czemu do pomieszczenia dostarczane jest chłodne, świeże powietrze.


Klimatyzery Master są przyjazne dla środowiska. Aby zapewnić energooszczędne chłodzenie wykorzystują tylko wodę i powietrze. Metoda ta wykorzystuje do 80% mniej energii niż klimatyzatory z czynnikiem chłodniczym. Klimatyzery mogą być stosowane na zewnątrz i wewnątrz budynku, nawet przy otwartych oknach i drzwiach dostarczając jednocześnie świeże, przefiltrowane powietrze. Master to naturalny wybór dla Twoich potrzeb chłodzenia.Według magazynu Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów z dziedziny Grzania, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE) budowa i zasada działania klimatyzerów ewaporacyjnych chroni przed rozwojem i rozprzestrzenianiem się chorób wywołanych bakterią Legionelli.

 

Tabela przedstawia przybliżoną wartość temperatury na wylocie z klimatyzera. Temperatura na wylocie zależy od temperatury początkowej oraz od wilgotności względnej zasysanego powietrza. Należy porównać w tabeli temperaturę początkową oraz wilgotność względną zasysanego powietrza i sprawdzić przybliżoną wartość temperatury na wylocie klimatyzera.

 

Przykład:

Temperatura początkowa = 29°C

Wilgotność względna = 35%

Temperatura na wylocie z klimatyzera = 21°C


pixel