0,00 zł

BREEZAIR - system chłodzenia i wentylacji w piekarniach

2017-07-07
BREEZAIR - system chłodzenia i wentylacji w piekarniach

W okresie letnim wilgotne powietrze i temperatura przekraczająca 30 C stwarzają niekomfortowe warunki pracy oraz powodują obniżenie jakości produkcji i efektywności maszyn, a co za tym idzie spadek wydajności procesów. Tylko system BREEZAIR może rozwiązać te problemy bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów oraz przy jednoczesnej kontroli parametrów temperatury i wilgotności powietrza.BREEZAIR - system chłodzenia i wentylacji

Dzięki systemowi BREEZAIR udało się zredukować temperaturę pracy, zmniejszyć ilość kurzu i zanieczyszczeń powietrza dostających się z zewnątrz. Wprowadzenie chłodnego, oczyszczonego powietrza jest korzystne zarówno dla naszej produkcji, jak i personelu, któremu zapewniamy w ten sposób zdrowsze i bardziej komfortowe warunki pracy. Co interesujące, obniżenie temperatury otoczenia miało również duży wpływ na znaczącą poprawę ogólnej jakości i świeżości produktów końcowych” – komentuje kierownik piekarni w Anglii, gdzie została zamontowana seria ICON.Zainstalowanie systemu chłodzenia ewaporacyjnego BREEZAIR pozwoliło zredukować o 100 C wysokie letnie temperatury, które w najcieplejszych dniach sięgały 340 C. Rozwiązanie takie znacząco poprawiło warunki pracy ponad 60 pracowników zatrudnionych w piekarni.

Przed montażem systemu BREEZAIR w piekarni jedynie istniejące otwory wentylacyjne i otwarte drzwi służyły zmniejszeniu wysokiej temperatury panującej w pomieszczeniach. Było to jednak nieefektywne i przynosiło tylko odczucie duszności i niewielkiego lub żadnego ruchu powietrza. Aby ustalić najlepszy możliwy sposób poprawy komfortu termicznego firma instalacyjna przed podaniem propozycji rozwiązania przeprowadziła w piekarni szczegółową ankietę. Zaobserwowano, że wysoki dach budynku kumuluje ciepło, które następnie opadając w dół podnosi tym samym ogólną temperaturę wewnątrz. Jednocześnie pracujący ludzie, piece, a także wyroby również wytwarzają ciepło, co było przyczyną wzrostu temperatury otoczenia o 10-160 C w zależności od miejsca pomiaru ponad przyjętą normę, która wynosi 210 C.

Instalator odradził zastosowanie konwencjonalnej klimatyzacji jako nieodpowiedniej i kosztownej jak na takie warunki. Zasugerowano instalację 4 jednostek chłodzenia ewaporacyjnego typu BREEZAIR z ośmiostrumieniowym poziomym dyfuzorem zawieszonym ok. 4,5 m nad podłogą. Całkowita ilość świeżego chłodnego powietrza wymienionego przez BREEZAIR oszacowana została na 43 200 m3 /h. BREEZAIR jako zaawansowany system chłodzenia ewaporacyjnego nie tylko jest przyjazny dla środowiska, ale pozwala na swobodny przepływ schłodzonego powietrza bez konieczności szczelnego zamykania drzwi i okien. Jego instalacja nie jest kosztowna, a z powodu niższego zużycia energii w porównaniu do konwencjonalnych metod chłodzenia, jego eksploatacja staje się bardzo oszczędna.


Klimatyzacja - problemklimatyzacja rozwiązanieklimatyzacja - efekt
Pokaż więcej wpisów z Lipiec  2017

Nowości

Klimator stacjonarny Master BCF 230AB

MASTER
Klimator stacjonarny Master BCF 230AB
8 375,18 zł
6 809,09 zł netto

Klimator stacjonarny Master BCF 230AL

MASTER
Klimator stacjonarny Master BCF 230AL
8 375,18 zł
6 809,09 zł netto

Klimator stacjonarny Master BCF 230AU

MASTER
Klimator stacjonarny Master BCF 230AU
8 266,40 zł
6 720,65 zł netto

Klimator stacjonarny Master BCF 230RB

MASTER
Klimator stacjonarny Master BCF 230RB
11 032,04 zł
8 969,14 zł netto
pixel